Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilinske skoly cakaju zapisy buducich prvakov.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: zilina.sk
28. februára 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Blíži sa zápis prváčikov na žilinské základné školy, na toto netreba zabúdať

Zápisy do prvých ročníkov čakajú deti už o mesiac. Rodičia budú môcť zapísať svoje deti na všetky žilinské základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta v rovnakom termíne od 4. do 6. apríla v čase od 14. do 18. hodiny.

Na zápise sa musí zúčastniť rodič spolu s dieťaťom, potrebné je predložiť občiansky preukaz rodiča a rodný list dieťaťa. Budúci prvák by mal byť zapísaný do školy vo svojom školskom obvode, čo je spravidla škola v mieste trvalého pobytu, rodič sa však môže rozhodnúť aj pre inú školu.

Do prvej triedy sa zapisuje každé dieťa, ktoré najneskôr do konca augusta dovŕši vek šesť rokov. Vo výnimočných prípadoch môžu rodičia zapísať do základnej školy dieťa mladšie ako šesť rokov, no k žiadosti musia predložiť súhlasné vyjadrenie zo zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné stanovisko detského lekára. Pre mimoriadne nadané deti otvára Základná škola s materskou školou na Ulici sv. Gorazda špeciálne triedy. Rodič môže rovnako požiadať o odklad nástupu svojho dieťaťa o jeden rok, a to na základe odporučenia pediatra alebo príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Viac ako 800 predškolákov

V súčasnej dobe navštevuje žilinské materské školy 802 predškolákov. „Naše základné školy čaká o mesiac milá povinnosť. Zo škôlkarov nám postupne rastú malí školáci, ktorí už v septembri zasadnú do školských lavíc. Demografický vývoj v Žiline postupne opäť rastie, čo ma veľmi teší, a verím, že tento trend bude pokračovať i v ďalších rokoch. Vlani sa v Žiline narodilo takmer 1 550 detí, čo je v porovnaní s rokom 2016 nárast o približne 140 novorodencov,“ uviedol primátor Žiliny Igor Choma.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina je 14 základných škôl. Bližšie informácie o zápisoch sú dostupné na ich webových stránkach.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.