Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
35669_4o8a4713 640x420.jpg
26. mája 2022 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Blahov nadriadený na SAV končí. Rozhodnutie prišlo krátko po tom, ako vyšla poslancova kniha o Leninovi

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Riaditeľ Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied (ÚPV SAV) Peter Dinuš, kde pôsobí aj poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha (Smer-SD), končí na vlastnú žiadosť vo funkcii k 30. júnu. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa SAV Katarína Gáliková. Ako prvý o jeho odchode informoval Denník N.

Blahova kniha o Leninovi

Podľa denníka sa tak Dinuš rozhodol po tom, ako vo vydavateľstve SAV vyšla pod pseudonymom Blahova kniha o Leninovi.

Gáliková v reakcii uviedla, že nevedia, či Dinušov odchod súvisí s vydaním publikácie Lenin a 21. storočie, no nedá sa to podľa nej ani vylúčiť. O zástupcovi Dinuša by sa malo rozhodnúť 16. júna na riadnom zasadnutí Predsedníctva SAV.

„Spôsob vydania tejto publikácie považuje vedenie SAV za neštandardný. Riaditeľ Ústavu politických vied SAV, v. v. i. presadil vydanie knihy v pôvodnom znení aj napriek odporu redakčnej rady a pán Dinuš stratil dôveru vedenia SAV,“ priblížila Gáliková.

Knižný brak

Vedenie SAV dalo tiež posúdiť vedeckú hodnotu knihy Lenin a 21. storočie. To, či táto práca spĺňa kritériá vedeckej publikácie, sa dozvedia až nazhromaždia všetky odborné posudky.

Gáliková podotkla, že vydanie vedeckej publikácie pod pseudonymom je vo vedeckej obci absolútne neštandardné. Dodala, že v histórii Vydavateľstva Veda sa to doteraz nestalo.

Riadne zasadnutie Predsedníctva SAV, na ktorom bude vedením Ústavu politických vied SAV poverený niektorý z jeho zamestnancov, pravdepodobne zástupca riaditeľa, sa uskutoční 16. júna.

„Definitívne rozhodnutie bude známe po zasadnutí predsedníctva. Na tomto zasadnutí bude zároveň vyhlásené riadne výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Ústavu politických vied SAV, v. v. i.,“ doplnila Gáliková.

Viac k témam: Kniha, Odchod z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Blahov nadriadený na SAV končí. Rozhodnutie prišlo krátko po tom, ako vyšla poslancova kniha o Leninovi © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.