Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
polícia, bezpečnosť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
9. marca 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Billboardová kampaň má prispieť k bezpečnosti na cestách

Polícia v spolupráci so spoločnosťou BigMedia rozbieha preventívnu billboardovú kampaň Zodpovedne na ceste, bezpečne v cieli, ktorej cieľom je poukázať na následky nezodpovedného správania sa účastníkov cestnej premávky.

V priebehu tohto roku prostredníctvom približne 800 billboardov kampaň zdôrazní napríklad nebezpečnosť prekračovania povolenej rýchlosti, konzumácie alkoholu alebo telefonovania na strane vodičov alebo zanedbávania reflexných prvkov alebo prebiehanie cez cestu chodcami a cyklistami.

Na Slovensku máme všetci záujem, aby bolo na cestách čo najmenej tragédii,“ povedal dnes na brífingu viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel. Momentálne je podľa neho po Slovensku rozmiestnených už približne 300 billboardov, pričom v priebehu roku ich číslo narastie na 800. „Účastníkom cestnej premávky majú pripomínať, aby boli opatrní, ohľaduplní a dávali pozor jeden na druhého,“ uviedol.

Billboardy napríklad ukazujú parkovacie miesta vyhradené pre telesne postihnutých so sprievodnými textami: Toto miesto môže byť vaše, ak sa odviažete alebo Toto miesto môže byť vaše, ak zatelefonujete.

V rámci kampane sme nechceli ukazovať žiadne zakrvavené čelné sklá alebo zrazené deti, ale snažili sme sa vymyslieť niečo, aby sme ukázali účastníkom cestnej premávky, aké sú následky nehôd,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti BigMedia János Gaál. Billboardy, ktoré sú momentálne rozmiestnené po Slovensku sa podľa neho zameriavajú hlavne na vodičov, pripravené sú však aj také, ktoré sa zameriavajú na chodcov, cyklistov, deti alebo seniorov. Celú kampaň podľa Gaála financuje spoločnosť BigMedia.

Minulý rok prišlo podľa policajných štatistík pri dopravných nehodách o život 274 osôb. „Verím, že sa nám touto kampaňou podarí zachrániť čo najviac životov,“ dodal Ábel.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.