Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zapcha doprava zilina ilustracna pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : pixabay
30. septembra 2018 Novinky od ZilinaDen.skMesto Žilina Diskusia()

Aktuálna dopravná situácia v Žiline je neúnosná, mesto žiada okamžité riešenie

Žilinu trápi už niekoľko dní kolaps dopravy. Môže za to jednak oprava Mostnej ulice, a tiež spustenie svetelnej signalizácie pri novootvorenom obchodnom dome s nábytkom na výpadovke do Martina.

Situácia je vážna, a preto sa mesto rozhodlo konať. „Cestná svetelná signalizácia je na ceste
I. triedy, ktorá je v správe Slovenskej správy ciest, samotný semafor je v správe obchodného domu,“ uviedol vedúci odboru dopravy z Mestského úradu v Žiline Peter Rolko. Doplnil, že mesto do povoľovacích konaní nevstupovalo, rozhodnutie na dočasné užívanie semaforu počas skúšobnej doby 90 dní vydal povoľujúci cestný správny orgán Okresný úrad Žilina, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Počas tejto 90-dňovej lehoty sa má priebežne analyzovať funkčnosť systému v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom v Žiline s cieľom stanoviť signálny plán svetelnej signalizácie, ktorý bude minimalizovať negatívne dopady na plynulosť cestnej premávky na ceste I/18. Už pri samotnom povoľovacom procese sa podľa vedúceho dopravy muselo očakávať zhustenie dopravy v tejto lokalite a následný kolaps dopravy na hlavných žilinských ťahoch. „Mesto Žilina bude aktívne bojovať proti tejto svetelnej križovatke, pretože sa jasne ukázalo, že takéto riešenie je neefektívne. Budeme žiadať jej okamžité vypnutie, aktívne na tom pracujeme. Budeme vždy na strane občanov mesta,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Negatívny dopad tejto dopravnej situácie pociťujú nielen samotní vodiči, ale aj cestujúci mestskou a prímestskou autobusovou dopravou.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.