Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZAMUN, konferencia, OSN
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zástupca primátora Patrik Groma (za rečníckym pultom) privítal účastníkov ZAMUN 2016 na Mestskom úrade v Žiline. Foto: zilina.sk
21. apríla 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Akademická simulácia zasadnutia OSN sa už po piatykrát koná v Žiline

Konferenciu ZAMUN – akademickú simuláciu zasadnutia Organizácie Spojených národov už po piatykrát organizuje Gymnázium bilingválne Žilina v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom, mestom Žilina a Informačným centrom OSN. Podujatie sa koná v dňoch oddnes do 23. apríla.

Toto podujatie je zamerané na podnecovanie vzdelávania a diskusie o súčasných problémoch a výzvach, medzinárodných vzťahoch a diplomacii. Primátor mesta Žilina Igor Choma má záujem na tom, aby sa žilinská mládež vzdelávala aj prostredníctvom akademických simulácií rôznych zasadnutí medzinárodných organizácií. Vzniká tak priestor pre dialóg medzi mladými, ktorí aj so svojimi priateľmi z iných štátov sveta hľadajú odpovede na otázky súčasného medzinárodného diania.

146 študentov a viac ako 20 pedagógov z 12 krajín sveta sa dnes zišlo v Žiline, aby sa „pozreli“ na to, čo dnes trápi svet.

„Pre mesto Žilina je veľkou cťou, že sa tu už pravidelne stretávajú študenti a profesori z viacerých štátov sveta. Na valných zhromaždeniach a v pracovných komisiách si precvičia a vymenia vedomosti o aktuálnych otázkach svetového diania, o medzinárodných vzťahoch, diplomacii, ale najmä o agende Organizácie Spojených národov. Mnohé nové poznatky určite získajú od svojich kolegov. Je dobré, že sa mladí ľudia zaujímajú o tieto problémy. Sú totiž ešte nezaťažení problémami a skúsenosťami nás, dospelých, no hľadajú riešenia problémov súčasného sveta, čo je dobrá príprava pre samotný život. Vyskúšajú si vystupovanie a prejavy pred medzinárodným auditóriom. Nadviažu nové priateľstvá presahujúce hranice ich krajiny,“ vyhodnocuje primátor Igor Choma ZAMUN 2016.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.