Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bicykel, cyklistika
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
9. apríla 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Aj tento rok sa môžete prihlásiť do súťaže Do práce na bicykli

Po úspešnom priebehu posledných troch ročníkov celonárodnej kampane Do práce na bicykli sa jej autori rozhodli pokračovať aj v tomto roku. Projekt, ktorý podporuje zdravý životný štýl, chráni životné prostredie, šetrí financie účastníkov na dopravu a podporuje udržateľnú mobilitu v mestách, sa opäť vráti do ulíc Žiliny.

Novinkou tohto ročníka je tvár kampane – Peter Sagan, ktorý prebral záštitu nad touto akciou a svojimi cyklistickými výkonmi doma i vo svete motivuje mnoho ďalších ľudí k aktívnemu životnému štýlu.

Súťaž sa uskutoční v období od 1. do 31. mája 2017, kedy budú súťažiaci dochádzať do práce na bicykli a svoje údaje o jazdách si budú priebežne evidovať do systému. Po skončení tohto obdobia bude prebiehať vyhodnotenie údajov zo systému. Účastníci súťaže s najlepšími výsledkami budú ocenení počas slávnostného vyhodnotenia spojeného s odovzdávaním cien pre jednotlivé kategórie na lokálnej i národnej úrovni. Záujemcovia, ktorí sa do súťaže chcú zapojiť, musia vytvoriť 2- až 4-členné tímy z rovnakej firmy/organizácie/inštitúcie sídliacej na území mesta Žilina. Za danú firmu/organizáciu/inštitúciu sa môže zúčastniť neobmedzený počet tímov.

V tomto roku majú možnosť zapojiť sa do súťaže aj tímy študentov, ktorí budú na bicykli dochádzať do svojich škôl. Každý zo zúčastnených študentov však musí v deň začatia súťaže dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Registrácia tímov sa koná do 5. 5. 2017, pričom súťaž začína už 1. mája 2017. Súťažiť sa bude v 3 kategóriách, a to:

• celkový počet najazdených kilometrov – tím a jednotlivec,
• celkový počet jázd – tím a jednotlivec,
• bonus – vyžrebovanie jedného súťažiaceho, ktorý odjazdil aspoň 2/3 ciest do a z práce na bicykli.

Tohtoročná, v poradí štvrtá celonárodná akcia bude propagovať výhody, ktoré so sebou prináša cestovanie do práce na bicykli. Zároveň chce poukázať na negatívne dosahy individuálnej automobilovej dopravy na celkovú kvalitu života v našich mestách. Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor a organizačným a odborným garantom je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Lokálnym koordinátorom súťaže za mesto Žilina je Mgr. Ľuboš Slebodník, vedúci oddelenia mobility, e-mail: [email protected]

Registrácia, koordinácia, evidencia a propagácia bude zabezpečená prostredníctvom webového portálu www.dopracenabicykli.eu. Viac informácií o pravidlách a priebehu súťaže sa dočítate na webovej stránke www. dopracenabicykli.eu alebo na stránke www.mindop.sk v sekcii – aktuality ministerstva.

Do prace na bicykli.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.