Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slavnostny akt erb uvedenie.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
4. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Aj Brodno a Zádubnie už majú vlastné erby

V nedeľu 3. septembra primátor Žiliny Igor Choma slávnostne uviedol erby žilinských mestských častí Brodno a Zádubnie. Ide už o šiestu a siedmu mestskú časť s vlastným erbom.

Erby oboch mestských častí vychádzajú z historických pečatí zo 70. rokoch 18. storočia, čiže z obdobia panovania Márie Terézie. V erbe Brodna je pltník, ktorý súvisí s Kysucou, s prebrodením alebo splavovaním pltí dole riekou. V erbe Zádubnia sa nachádza muž, nesúci vidlicu.

Pocas slavnostneho aktu v zadubni.jpg
zilina.sk

Podľa primátora sú erby „príležitosť, aby sa ľudia cítili viac identifikovaní so svojou mestskou časťou. Vnímajú to naozaj veľmi pozitívne, pretože mať erb vlastnej mestskej časti je niečo, čo sa nebude nikdy opakovať. Erb vždy súvisí s minulosťou, či už s pečaťou, historickými zmienkami či čímkoľvek iným. A ľudia ho vnímajú ako súčasť histórie, ako niečo, čo je súčasné aj odkaz do budúcnosti.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.