Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polícia, auto, nehoda
ilustračné: SITA
2. mája 2018 Novinky od ZilinaDen.skKR PZ v Žiline, © ZilinaDen.sk Diskusia()

31-ročný Richard ohrozoval vodičov v Žiline

Zo spáchania viacerých priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky je podozrivý 31-ročný vodič Škody Superb zo Švajčiarskej konfederácie. Ten mal v pondelok podvečer ohrozovať svojou jazdou v smere od Ružomberka na Žilinu a tiež priamo v krajskom meste ostatných účastníkov cestnej premávky.

Oznámenie o Škode Superb čiernej farby so švajčiarskym evidenčným číslom, ktorej vodič mal ohrozovať svojou arogantnou jazdou ostatných účastníkov premávky na ceste I/18 v smere od Ružomberka na Žilinu, prijalo podvečer operačné stredisko žilinskej krajskej polície.

Informáciu okamžite odovzdalo všetkým dostupným policajným hliadkam. Dopravná policajná hliadka spozorovala uvedené auto v Žiline na Košickej, pri ulici Pri celulózke na svetelnej križovatke, kde stálo na červenú. Policajti ihneď pri vozidle pristavili a vodiča vyzvali, aby ich nasledoval na najbližšiu odstavnú plochu.

Na zelenú však vodič začal unikať policajnej hliadke a na opakované výzvy na zastavenie nereagoval. Prešiel cez križovatku Košická na červenú vysokou rýchlosťou a nebezpečnou jazdou po Nemocničnej ulici cez Mostnú pokračoval až na Rondel. Dopravná policajná hliadka ho neustále prenasledovala so zapnutými svetelnými a zvukovými výstražnými znameniami a požiadala o pomoc ďalšie dostupné hliadky.

Vodič Škody svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou stále ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a z Rondla odbočil do Závodia a následne na Priemyselnú ulicu. Na opakované výzvy aj ďalšej policajnej hliadky na zastavenie stále nereagoval a smeroval po Kvačalovej ulici na sídlisko Hájik, kde ho zablokovali privolané policajné hliadky.

Po zastavení boli proti vodičovi použité donucovacie prostriedky za účelom zabránenia jeho úteku, muž tiež nerešpektoval opakované výzvy na vystúpenie z vozidla. Podrobil sa dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom a bol u neho nariadený aj odber biologického materiálu za účelom zistenia, či nebol ovplyvnený návykovou látkou.

Po vykonanom preverovaní polícia zistila, že ide o 31-ročného Richarda zo Švajčiarskej konfederácie. Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž prepustený. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.