Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
putá, zatýkanie, polícia
ilustračné: depositphotos.com
14. júna 2017 Novinky od ZilinaDen.skKR PZ v Žiline, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

19-ročný mladík môže za krádež piva a cigariet stráviť až 12 rokov vo väzení

Až dvanásťročný trest odňatia slobody hrozí 19-ročnému mladíkovi, ktorý v piatok 9. júna v noci na Partizánskej ulici v Sučanoch olúpil troch chlapcov vo veku 17 až 18 rokov.

Obvinený chlapcov zastavil a požadoval od nich cigarety. Keď mu nevyhoveli, povedal im, že ich zbije. Najprv pristúpil k 18-ročnému Patrikovi, od ktorého sa chcel napiť z piva, ktoré mal v plastovej fľaši v ruke. Keď odmietol, mladík mu fľašu vytrhol a napil sa. Potom ju postavil na zem a začal Patrika šacovať po celom tele, pričom z pravého vrecka nohavíc mu ukradol škatuľku s cigaretami.

Následne chcel prehľadať aj 17-ročného Jozefa. Ten sa však bránil. Obvinený ho sotil a chytil za rukáv bundy, pričom mu povedal, že s ním neskončil. Potom obrátil pozornosť na posledného chlapca, ktorého obdobným spôsobom prehľadal. Chlapec mal strach z agresívneho správania sa obvineného, preto sa nebránil.

Obvinený mladík napokon z miesta odišiel a chlapci vec oznámili na polícii. Vyšetrovateľ podal podnet na vzatie obvineného do väzby. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.